Trocnov má co nabídnout. Ať už je to kaplička a stará stavení na návsi, která do jihočeské obce patří nebo krčma odkazující na dobu slavného vojevůdce či výhledy, které z kopců naší obce máme... Nově také dětské hřiště či upravený rybníček s posezením. Plány na další rozvoj obce máme a o vše se s vámi podělíme i prostřednictvím fotografií.

Každý rok jsou v Trocnově pořádány kulturní akce pro děti a dospělé. Za většinou akcí stojí rybářský spolek, který se postaral nejen o zvelebení místního rybníčku. Jak taková kulturní akce vypadá, vám přiblíží fotografie.

Společenské akceDětské hřiště

 

 

Krčma u Jana Žižky

Zdejší krčma je místem, kde se pořádají nejrůznější druhy zábav. Samozřejmostí je dobré jídlo a pití. Určitě se přijďte podívat na nějakou z připravovaných akcí.

 

Sbor dobrovolných hasičů

Místní hasičský sbor má v péči historickou, avšak plně funkční stříkačku. Při různých oslavách tento stroj podniká po obci spanilou jízdu a je velmi významným středem pozornosti přihlížejících.


Železnice

 

Letecké snímky

Letecké snímky vždy dokáží v člověku navodit velmi příjemný pocit a podpoří celkovou představu o krajině zachycené na forografii. Zde máme možnost, utvořit si představu jak vypadá Trocnov a přilehlé okolí z ptačí perspektivy. Dík za tyto fotografie patří Miroslavovi Mikolášovi.

 

Památník Jana Žižky

Památník Jana Žižky z Trocnova naleznete v lesích mezi Radosticemi a Trocnovem, katastrálně spadá do naší osady, ale historicky spjat s naší obcí není. Vlakem je dostupný ze zastávky Radostice, případně autem od Radostic, s možností parkování přímo v areálu. Areál má ve správě Jihočeské muzeum.